Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo jsou ti proimigranští pózisté a multikulturní šílenci?

21. 06. 2015 11:49:21
Tento článek je má prvotina. K jejímu napsání mne vedlo pouze zamyšlení nad aktuální situací a odráží pouze mé vnitřní názory a dedukce. Mnohým se nebude líbit, mnozí nebudou souhlasit...

...ale věřím že se najdou i ti, kteří se alespoň zamyslí. Budu rád, pokud své názory zanecháte v diskuzi pod článkem.

Tento článek je v podstatě přepis mých diskuzních příspěvků pod jiným článkem : http://macharackova.blog.idnes.cz/c/466570/slunickova-foto-akce-solidaritu-s-uprchliky-prijimam-skonci-u-pozovani-nebo-bude-naplnena-rozdelovanim-si-uprchliku-mezi-fotografovane-osoby.html

Nejdříve se zamysleme, kde ti proimigranští pózisté a multikulturní šílenci berou tu neutuchající jistotu, že my máme povinnost někomu pomáhat. Když to vezmu do důsledku:

Pokud se mám dobře (mám určitou životní úroveň), kterou jsem si svou prací, přístupem k životu a vzděláním vybudoval, nemám žádné morální ani sociální povinnosti se se svou úrovní rozdělit s někým koho neznám. Někdo můžete namítnout, že bychom se měli (z křesťanské víry vyplývající) postarat o své bližní, kteří nemají takové štěstí. OK, souhlasím. Ale :

1. nejsem křesťan, věřící spíše ano i když do kostela nechodím

2. kdo je to ten "bližní"? - Pro mne to je má rodina, mí přátelé a známí a lidé stejného smýšlení jako já. Nikdo a dokonce ani žádná síla mne nemůže přinutit pomáhat někomu, kdo je pro mne velkou neznámou. Naopak, pokud já pomohu někomu takovému, snížím svou vlastní úroveň a automaticky ji snížím i svým nejbližším. To je sice princip solidarity, ale nikde také není psáno, že musím kvůli solidárnosti přenést chudobu z někoho pro mne neznámého na mé nejbližší. To je podle mne tak trochu kontraproduktivní. V důsledku toho pak nebude jen jedna rodina imigrantů ve "sračkách", ale jedna rodina imigrantů a k tomu ještě ta moje.

Jsem ochoten připustit, že vyšší morální "povinnost" (i když to slovo se mi trochu v tomto spojení příčí vůbec použít) se podělit o svůj blahobyt by měl mít ten, který přišel k penězům náhodou (výhra, nález nějakého artefaktu, možná i velké dědictví...). Tedy člověk, který se na svou životní úroveň nenadřel. Ale i tak to rozhodně není jeho povinností a už vůbec ne pro toho, kdo si úroveň vybudoval svou pílí a prací.

Ale Teď již pojďme k tomu kdo jsou ti, jenž nám chtějí diktovat jak se MUSÍME chovat.

Skupina 1 - studenti a lehce ovlivnitelní

jsou to lidé bez zkušeností jak to v životě vlastně chodí. Mají o něm zkreslené představy a neumí použít vlastní úsudek. Vychází pouze z předpokladů, které od někoho dostali "naservírován". Tito lidé mají šanci, že se ze svého sna probudí, když jim někdo zkušený a autoritativní ty oči otevře. Tito lidé by nikoho nepřijali, neboť se stěží uživí sami.

Skupina 2 - "staré struktury"

To jsou zase lidé, kteří většinu života prožili v minulém režimu a mají zaryté komunistické smýšlení hluboce v povědomí. Těmto lidem nic nevysvětlíte, neboť nedokáží pochopit základní principy demokracie. Tito také nikdy nikoho nepřijmou, neboť stále žijí ve světě, kde je všechno všech a je tedy třeba aby se o ty "ubožáky" postarala společnost.

Skupina 3 - "finančně zainteresovaní"

Nejnebezpečnější skupina ze všech. Jdou přes mrtvoly, jen kvůli svému vlastnímu prospěchu. Nejde jim ani o blaho místních, ani o blaho imigrantů. Ti také nikoho nepřijmou, neboť by tak šlo o jejich peníze a tím i o snížení jejich vlastního zisku.

Skupina 4 - Přesvědčení o vlastní pravdě

Lidé s pocitem maximálního sociálního smýšlení bez selského rozumu a nemající pud sebezáchovy hraničící až se snahou o sebemrskačství za veškerou nepravost na světě. Jsou to lidé, kteří už jen z principu jdou proti hlavnímu proudu. Tyto nelze přesvědčit, nelze jim cokoliv vymluvit ani pokud jim předložíte jasné důkazy o jejich nepravdě. Asi nejmenší skupina, ale tito lidé by dokázali přijmout kohokoliv, bez ohledu na důsledky. I v případě, že by došlo ze strany těch, jimý dali pomocnou ruku k nepravostem i na jejich osobu, stále by příčinu tohoto útoku viděli v nich samých, nebo ve společnosti

Autor: Jindřich Podrázský | neděle 21.6.2015 11:49 | karma článku: 37.72 | přečteno: 1560x

Další články blogera

Jindřich Podrázský

Solidarita - opravdová pomoc, nebo cesta k záhubě? Aneb jak to vidím já.

Nejdříve si vysvětleme pojem SOLIDARITA a co vlastně její definice znamená. Je to opravdu to, co se nám snaží někteří vnutit?

21.6.2015 v 15:03 | Karma článku: 32.35 | Přečteno: 953 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Nitka

Je načase, začít šlechtit nové domácí mazlíčky

Máme už pejsky malé i velké, pejsky vegetariány, kočičky s dlouhým chlupem i chlupuprosté, máme zakrslé králíky, ale začíná to být nuda. Chce to něco nového...

23.8.2017 v 14:02 | Karma článku: 12.27 | Přečteno: 337 | Diskuse

Jan Klar

Všichni se sejdeme v jedné ložnici

Michal a Valérie vedli spolu báječný milostný paralelní vztah. Využívali k němu Skype, esemesky, Facebook a další sociální sítě. Možná spolu trávili víc času než se svými zákonnými manžely.

23.8.2017 v 12:50 | Karma článku: 14.50 | Přečteno: 736 | Diskuse

Libuse Palkova

Dieta modelek-prst do krku

Senzační dieta při níž můžete jíst co chcete, a jak často chcete, jen po každém jídle musíte strčit prst nebo dva do krku.

23.8.2017 v 11:38 | Karma článku: 12.76 | Přečteno: 429 | Diskuse

Peter Zamfir

Sever proti Jihu

Pricinou Obcanske Valky v USA podle nekterych pry nebylo Otrokarstvi ale takzvane "State's Rights" (Prava jednotlivch Statu).

23.8.2017 v 9:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 25 | Diskuse

Stanislav Jahoda

Kdy se u nás začnou strhávat sochy Karla IV.? Aneb Sorosův boj proti bělošskému rasismu

V USA se strhávají sochy. Prý se tím bojuje proti běloškému nadřazenectví a rasismu. Ve skutečnosti jde o snahy zničit národní kulturu. Podobné snahy se dají očekávat i u nás.

23.8.2017 v 5:55 | Karma článku: 39.41 | Přečteno: 1184 |
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1256

Zaměstnanec v automobilovém průmyslu. Miluji rybolov, cestování.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.