Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo jsou ti proimigranští pózisté a multikulturní šílenci?

21. 06. 2015 11:49:21
Tento článek je má prvotina. K jejímu napsání mne vedlo pouze zamyšlení nad aktuální situací a odráží pouze mé vnitřní názory a dedukce. Mnohým se nebude líbit, mnozí nebudou souhlasit...

...ale věřím že se najdou i ti, kteří se alespoň zamyslí. Budu rád, pokud své názory zanecháte v diskuzi pod článkem.

Tento článek je v podstatě přepis mých diskuzních příspěvků pod jiným článkem : http://macharackova.blog.idnes.cz/c/466570/slunickova-foto-akce-solidaritu-s-uprchliky-prijimam-skonci-u-pozovani-nebo-bude-naplnena-rozdelovanim-si-uprchliku-mezi-fotografovane-osoby.html

Nejdříve se zamysleme, kde ti proimigranští pózisté a multikulturní šílenci berou tu neutuchající jistotu, že my máme povinnost někomu pomáhat. Když to vezmu do důsledku:

Pokud se mám dobře (mám určitou životní úroveň), kterou jsem si svou prací, přístupem k životu a vzděláním vybudoval, nemám žádné morální ani sociální povinnosti se se svou úrovní rozdělit s někým koho neznám. Někdo můžete namítnout, že bychom se měli (z křesťanské víry vyplývající) postarat o své bližní, kteří nemají takové štěstí. OK, souhlasím. Ale :

1. nejsem křesťan, věřící spíše ano i když do kostela nechodím

2. kdo je to ten "bližní"? - Pro mne to je má rodina, mí přátelé a známí a lidé stejného smýšlení jako já. Nikdo a dokonce ani žádná síla mne nemůže přinutit pomáhat někomu, kdo je pro mne velkou neznámou. Naopak, pokud já pomohu někomu takovému, snížím svou vlastní úroveň a automaticky ji snížím i svým nejbližším. To je sice princip solidarity, ale nikde také není psáno, že musím kvůli solidárnosti přenést chudobu z někoho pro mne neznámého na mé nejbližší. To je podle mne tak trochu kontraproduktivní. V důsledku toho pak nebude jen jedna rodina imigrantů ve "sračkách", ale jedna rodina imigrantů a k tomu ještě ta moje.

Jsem ochoten připustit, že vyšší morální "povinnost" (i když to slovo se mi trochu v tomto spojení příčí vůbec použít) se podělit o svůj blahobyt by měl mít ten, který přišel k penězům náhodou (výhra, nález nějakého artefaktu, možná i velké dědictví...). Tedy člověk, který se na svou životní úroveň nenadřel. Ale i tak to rozhodně není jeho povinností a už vůbec ne pro toho, kdo si úroveň vybudoval svou pílí a prací.

Ale Teď již pojďme k tomu kdo jsou ti, jenž nám chtějí diktovat jak se MUSÍME chovat.

Skupina 1 - studenti a lehce ovlivnitelní

jsou to lidé bez zkušeností jak to v životě vlastně chodí. Mají o něm zkreslené představy a neumí použít vlastní úsudek. Vychází pouze z předpokladů, které od někoho dostali "naservírován". Tito lidé mají šanci, že se ze svého sna probudí, když jim někdo zkušený a autoritativní ty oči otevře. Tito lidé by nikoho nepřijali, neboť se stěží uživí sami.

Skupina 2 - "staré struktury"

To jsou zase lidé, kteří většinu života prožili v minulém režimu a mají zaryté komunistické smýšlení hluboce v povědomí. Těmto lidem nic nevysvětlíte, neboť nedokáží pochopit základní principy demokracie. Tito také nikdy nikoho nepřijmou, neboť stále žijí ve světě, kde je všechno všech a je tedy třeba aby se o ty "ubožáky" postarala společnost.

Skupina 3 - "finančně zainteresovaní"

Nejnebezpečnější skupina ze všech. Jdou přes mrtvoly, jen kvůli svému vlastnímu prospěchu. Nejde jim ani o blaho místních, ani o blaho imigrantů. Ti také nikoho nepřijmou, neboť by tak šlo o jejich peníze a tím i o snížení jejich vlastního zisku.

Skupina 4 - Přesvědčení o vlastní pravdě

Lidé s pocitem maximálního sociálního smýšlení bez selského rozumu a nemající pud sebezáchovy hraničící až se snahou o sebemrskačství za veškerou nepravost na světě. Jsou to lidé, kteří už jen z principu jdou proti hlavnímu proudu. Tyto nelze přesvědčit, nelze jim cokoliv vymluvit ani pokud jim předložíte jasné důkazy o jejich nepravdě. Asi nejmenší skupina, ale tito lidé by dokázali přijmout kohokoliv, bez ohledu na důsledky. I v případě, že by došlo ze strany těch, jimý dali pomocnou ruku k nepravostem i na jejich osobu, stále by příčinu tohoto útoku viděli v nich samých, nebo ve společnosti

Autor: Jindřich Podrázský | neděle 21.6.2015 11:49 | karma článku: 37.72 | přečteno: 1561x

Další články blogera

Jindřich Podrázský

Solidarita - opravdová pomoc, nebo cesta k záhubě? Aneb jak to vidím já.

Nejdříve si vysvětleme pojem SOLIDARITA a co vlastně její definice znamená. Je to opravdu to, co se nám snaží někteří vnutit?

21.6.2015 v 15:03 | Karma článku: 32.35 | Přečteno: 953 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Monika Lorenzová

Jak se mi dařilo při obchodování

Dnes ráno jsem otevřela oči. pak je zas zavřela. A pak viděla dva na kolečkových bruslích. Jeden z nich držel velkou bílou papírovou krabici, zjevně prázdnou.To jsem byla já. Zamotala jsem se a upadla.

17.10.2017 v 20:09 | Karma článku: 5.02 | Přečteno: 141 | Diskuse

Milan Šupa

Nacházejí se rozpory ve výrocích Krista?

Ježíš říkal, že když nás někdo udeří na pravou tvář, máme mu nastavit i druhou. On sám se však podle této zásady nezachoval.

17.10.2017 v 15:15 | Karma článku: 7.66 | Přečteno: 395 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Moře a čas: Finito

Následující text je pocitová črta inspirovaná jedním časně podzimním výletem na ostrov ve Středomoří. Jedná se vlastně o první část jakéhosi seriálu.

17.10.2017 v 14:27 | Karma článku: 3.84 | Přečteno: 109 | Diskuse

Mário Oláh

Zápis z magického denníka Fratera Saepesa - VI.IX.MMXVII

Mágus Frater Saepes mi po dlhšej dobe poskytol náhľad do svojho magického denníka a dovolil, aby som sa na blogu podelil s jeho snovými víziami, pohľadom na svet a elitu či s psychedelickým zážitkom s rastlinou sily Diablove gule.

17.10.2017 v 13:28 | Karma článku: 12.16 | Přečteno: 136 |

Jana Slaninová

Bojuj na naší straně!

Omšelý dům na konci neznámé ulice se mi vůbec nezamlouval. „Tam budeme spát.“ oznámil nám průvodce. „To není dobrý nápad.“ řekla jsem.

17.10.2017 v 13:13 | Karma článku: 15.24 | Přečteno: 442 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1257

Zaměstnanec v automobilovém průmyslu. Miluji rybolov, cestování.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.